آموزشگاه آرایشگری مردانه افبال مازندران (3)
آدرس :   تنکابن ، بین میدان امام و میدان شیرودی ، جنب پارکینگ زعفری ، طبقه دوم
شماره تماس  :    01154212656

وکس چیست | آموزش تصویری وکس صورت و بدن | قیمت وکس

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

این روزا وکس یا همون موم انداختن نه فقط برای خانم ها بلکه تقریبا میشه گفت برای همه مورد استفاده قرار میگیره و این روش از بین بردن مو های بدن طرفدارای زیادی رو به خودش جلب کرده که به اسمهای متفاوتی تو مراکز اپیلاسیون ارائه میشه (شمع، جلبک دریایی و ...) . البته برای از بین بردن مو های بدن روش های دیگری مانند سفید کردن موها، لیزر تراپی، الکترولیز و… نیز استفاده میشود اما میتوان گفت معمول ترین این روش ها وکس (wax) است. از بهترین خواص اصلاح با وکس موزدایی عمیق  پوست و بسته و سفت شدن منافذ ان است ،وکس بهترین گزینه برای اشخاصی است که  به اصلاح صورت حساسیت دارند و یا موهای زائد دارند وکس کردن یکی از تکنیک های مورد استفاده برای از بین بردن موهای زاید است چرا که وکس کردن، موها را از ریشه بیرون می کشد. خلاص شدن از شر موهای صورت، شیوه های مختلفی دارد از جمله بی رنگ کردن موها، درمان با لیزر، و سوزاندن موها، و وکس کردن موها که به نظر می رسد بیشتر افراد تمایل به این شیوه دارند. از دیگر ویژگی های وکس کردن مو های بدن این است که شما میتوانید خودتان در خانه انجام دهید در ادامه بیشتر درباره چگونگی وکس کردن در خانه صحبت خواهیم کرد.

وکس چیست ؟

یک روش معمول برای از بین بردن مو های زائد بدن با استفاده از موم است که میتوانید با مطالعه این مقاله و رعایت نکات آن خودتان در خانه مو های زائدتان را با وکس کردن از بین ببرید .کیت های وکس خانگی برای کسانی که وقت و پول انجام این کار را به صورت حرفه ای ندارند، در دسترس است. با این حال اگر دقت نکنید وکس خانگی می تواند با کثیف کاری همراه باشد. به علاوه وکس نامناسب می تواند باعث تحریک و زخم شدن یا کبودی پوست شود.

تمیز کردن موهای زائد ناحیه تناسلی با وکس و اپیلاسیون روشی است که خانم ها به دلیل ایجاد وقفه طولانی در رشد مجدد موها از آن استقبال می کنند. قبل از هر چیز باید گفت که این کار اگر به درستی انجام نشود و یا توسط فردی که توانایی آن را ندارد میتواند خطرآفرین باشد پس قبل از هر اقدام باید در مورد این نکته مطمئن شوید.

از بهترین خواص اصلاح با وکس موزدایی عمیق  پوست و بسته و سفت شدن منافذ آن است ،وکس بهترین گزینه برای اشخاصی است که  به اصلاح صورت حساسیت دارند و یا موهای زائد دارند.

قبل از شروع وکس کردن چند نکته مهم است که باید آنها را در نظر بگیرید

نکات مهم قبل از وکس کردن :

باید توجه داشت که بعضی افراد به انواع وکس حساسیت دارند ، پوست ملتهب و قرمز میشه و جوش میزنه که چند روز باقی میمونه . باید قبل از استفاده حتما تست حساسیت انجام بشه .

مراحل تست حساسیت به وکس بدن و صورت :


باید از وکس سرد استفاده بشه . یک لایه نازک از وکس را پشت ارنج دست (جایی که سرم وصل میشه ) به اندازه یک سکه بمالید ، اگر کم کم احساس خارش ، سوزش یا قرمزی دیدید آروم وکس را بردارید و محل را با اب سرد بشوئید ،در این صورت به وکس حساسیت دارید و باید روش دیگه ای برای موزدایی انتخاب کنید.

نكته ها:
* پیش از استفاده موم باید در قسمت كوچكی از پوست تست حساسیت انجام گیرد. * از این روش در افرادی كه دیابت، واریس، خال و زگیل دارند نباید انجام گیرد.
* از این روش در نواحی مانند نـوك سینه، آلت تـنـاسلــی مــرد، مــژه ها، درون گوش و بینی، پوست تحریك شده، آفتاب سوخته و دارای جـراحت و افــرادی كــه بــه پوستشان كرمهای رتین آ، دیفرین و رنووا زده باشند نباید انجام گیرد.
* برای استفاده از این روش موها باید حداقل 2 میلی متر طول داشته باشند.
* موضع مورد نظر را پیش از موم انداختن با آب و صابون شسته و كاملا خشك كنید.
* هنگام كشیدن نوار موم، نوار را به سمت بالا نكشید آن را با زاویه 40 درجـه در حالی كه با دست دیگر پوستتان را كشیده میكنید، نوار را با یك حركت سریع بكشید.
* ایجاد سرخی و التهاب خفیف پس از موم انداختن طبیعی میباشد.
* 12 ساعت پس از موم انداختن ناحیه مورد نظر را در معرض نور خورشید قرار ندهید. * پس از موم انداختن پوست خود را با كرمهای آنتی باكتریال ضد عفونی كنید.

نکات مهم قبل از وکس کردن

آماده سازی پوست قبل از وکس کردن گر چه بی اهمیت تلقی می شود اما مهم ترین بخش وکس کردن است . برای آماده سازی پوست ابتدا مطمئن شوید که پوست کاملا تمیز است و هیچ گونه آلودگی یا ذرات اضافی روی آن وجود ندارد. برای این کار ابتدا پوستتان را با پاک کننده ملایم بشویید و سپس 10 تا 15 دقیقه مانده به شروع وکس کردن چند تکه یخ روی پوست بمالید تا شما بعد از وکس کردن جوش نزنید .

  • آیا وکس کردن برای پوست ضرر دارد ؟

وکس کردن ، اپلاسیون ، لیزر کردن و غیره هیچکدام به لحاظ پزشکی آسیبی برای پوست ندارند مگر اینکه افراد دارای حساسیت پوستی بوده و مشکلات پوستی قبلی داشته باشند . اشخاصی که مثلا خشکی مفرط پوست یا بیمارهای قدیمی پوستی یا اگزما دارند قبل از وکس یا اپیلاسیون یا هر روش دیگری باید با پزشک خود مشورت کنند تا دچار مشکلات جانبی نگردند .

  • وکس کردن بهتر است یا بند انداختن

به نظر میرسه وکس کردن روش بهتری برای از بین بردن موهای زاید بدن و صورت باشد . در واقع وَکس کردن باعث میشه لایه برداری روی پوست هم انجام شود و سلول های مرده هم از بین بروند . البته وکس کردن به نسبت بند انداختن وقت کمتری برده و درد کمتری هم دارد . اشخاصی که با بند همیشه پوستشان زخم می شود از وکس خیلی استقبال کرده اند.

  • وقتی تبخال زدید وکس نکنید

وکس کردن وقتی که جوش چرکی یا تبخال یا زخمی روی پوست دارید باعث انتشار ضایعه روی پوست میشود و همه پوستتان را درگیر می کند برای وکس کردن باید بگذارید تبخال یا زخم یا عفونت روی پوستتان به طور کامل بهبود یابد .

  • بعد از وکس صورتتان را نشورید

آب می تواند سبب عفونت پوستی بعد از وکس شود برای پاک کردن باقیمانده وکس از روغن بچه استفاده کنید و برای  دوش گرفتن یا شستن صورت بگذارید چند ساعتی بگذرد .برای جلوگیری از ایجاد جوش و التهاب پوست می توانید از ژل بعد از اصلاح استفاده کنید.

  • استفاده بیش از اندازه وکس باعث شل شدن صورت میشود

وکس کردن به صورت مکرر ممکن است باعث شل شدن پوست گردد چون وقتی وَکس میکنید پوست کشیده میشود و در زمان رها شدن ممکن است باعث شل شدن پوست گردد . برای همین سعی کنید به صورت دایم این کار را انجام ندهید و به صورت یک در میان یا چند ماه یکبار برای از بین بردن موهای زاید از روش وکس استفاده کنید .

  • از وکس دیگران استفاده نکنید

همانطور که باید کاردک وکس اختصاصی باشد ماده وکس هم باید برای هر فرد به طور جداگانه گرم شود و از باقیمانده وکس یرای افراد مختلف استفاده نشود . چون کاردک درون ماده وَکس رفته و در صورت استفاده مجدد ان برای شخص دیگر می تواند بیمارهای پوستی را منتقل نماید .

  • اجازه دهید مو ها بلند شوند

برای اینکه نتیجه وکس خوب باشد و پوست را شفاف تر کرده و از بین بردن موهای زاید به طور کامل انجام شود بهتر بگذارید موهایتان کاملا بلند شود  وَکس کردن موهایی که تازه از ریشه سر بیرون آورده اند خیلی خوب انجام نمیشود و موها به طور کامل کنده نمیشوند .

  • وکس را به مقدار مناسب گرم کنید

برای استفاده از وکس به مقدار مناسب آن را گرم کنید وکس اگر زیاد داغ شود پوست را میسوازند و باعث تاول زدن پوست میشود بنابراین دمای وکس تا ۶۰ درجه سیلیسیوس مناسب است .ظرفی که به گرم کردن وکس اختصاص می دهید به راحتی قابل پاکسازی مجدد نیست و بهتر است برای همیشه آن ظرف را به این کار اختصاص دهید.

  • در یک آرایشگاه معتبر وکس کنید

بهتر است اولین بار وکس صورت را در یک آرایشگاه معتبر و با رعایت اصول بهداشتی انجام دهید. توجه داشته باشید موم خیلی داغ نباشد تا پوست را بسوزاند و در صورتیکه می خواهید در خانه از موم استفاده کنید، از انواعی تهیه کنید که بطور اختصاصی برای از بین بردن موی زائد فرموله شده اند.

  • پس از وکس کردن

پس از انجام وکس می توانید از محلولهای تسکین دهنده یا ژلهای حاوی آلوئه ورا که در برخی فروشگاهها عرضه می شود، استفاده کنید.

 

آموزش ویدئویی وکس در خانه | چگونه در خانه وکس کنیم

 دوره آموزش پیرایش مردانه درجه 1 و درجه 2 در آموزشگاه آرایشگری اقبال

آدرس :   تنکابن ، بین میدان امام و میدان شیرودی ، جنب پارکینگ زعفری ، طبقه دوم

برای کسب اطلاعات بیشتر باما در ارتباط باشید

 
1-قالب های وکس آماده را که با عصاره های مختلف مانند: عسل، آلوئه ورا و … موجود است را تهیه کنید.

2-این قالب ها را در گرم کن قرار داده تا مایع گردد. اگر به دستگاه گرمکن دسترسی ندارید می توانید از یک ظرف رویی کوچک که بر روی بخار آب قرار می دهید استفاده کرده و وکس را ذوب کنید.

3-با استفاده از یک کاردک یا چوب بستنی وکس آب شده را بر روی صورت خود می مالیم. مقدار سطح مورد نظر را کوچک در نظر بگیرید تا موهای آن قسمت کامل تمیز شده و وکس خشک شده نیز راحت جدا شود.

4-پس از خشک شدن وکس، که بیش از چند ثانیه طول نمی کشد، خلاف جهت رویش مو سریع با دست وکس را می کَنیم.

5-روغن هایی برای پاک کردن باقیمانده وکس از روی صورت موجود است که در صورت عدم دسترسی می توانید با آب سرد صورت خود را شسته و وکس را پاک کنید.


نحوه انجام وکس:

نحوه انجام وکس


6-مقدار مناسب از وکس را روی پوست و مو مالیده و بعد از خشک شدن ، سریع و برخلاف جهت رویش موها کشیده شود.

7-برای اینکه درد و قرمزی پوست کمتر بشه باید موقع کندن وکس پوست اطراف محل را بکشید.

8-معمولا موهای کلفت و بلند ریشه های محکمتری دارن که میتونید 15 دقیقه قبل از وکس از کرم ها و اسپری بی حس کننده استفاده کنید.

 آیا وکس کردن عوارضی دارد ؟

وکس کردن عوارضی دارد که البته با رعایت نکاتی که خواهیم گفت میتوانید از آن پیشگیری کنید

عوارض وکس

- وکس صورت معمولا با درد همراه است، چرا که پوست صورت از دیگر نقاط بدن حساس تر است.

- وکس صورت می تواند منجر به قرمزی یا بروز جوش های پوستی و کهیر شود.

- در حین وکس کردن ممکن است برخی مناطق صورت دچار خونریزی سطحی به صورت لکه های قرمز شود، چرا که طی وکس کردن نه تنها مو بلکه پوست های نازک و حساس نیز تحت کشش قرار می گیرد.

- وکس صورت در بعضی مناطق می تواند با بروز واکنش های آلرژیک همراه باشد.

- روش نادرست استفاده از وکس صورت می تواند منجر به تحریک یا سوزاندن پوست شود.

- ممکن است در یک جلسه همه موهای صورت از بین نرود و بدین ترتیب چند جلسه برای از بین بردن کامل موها لازم باشد و تکرار این روش بستگی به میزان رویش مو در هر فرد دارد.

- پس از انجام وکس صورت ممکن است حداقل تا 24 ساعت برای خروج از منزل محدودیت داشته باشید.

- در برخی افراد خصوصا افراد دارای پوست تیره، تغییرات رنگدانه ای ممکن است رخ دهد.

- انجام آن در برخی مناطق صورت مثل پشت لب مشکل تر است.

آیا وکس کردن عوارضی دارد

اقداماتی برای پیشگیری از عوارض وکس


زمان مناسب برای وکس در خانه یا هر جای دیگری فرق نمی کند؛ باید اجازه دهید موها به اندازه ای که روی کیت های وکس توصیه شده، رشد کنند. بیشتر کیت ها توصیه می کنند که بلندی موها باید حداقل ۶ میلی متر باشد. این کار لازم است زیرا وکس باید بتواند موها را بگیرد. اگر موها خیلی کوتاه باشند، وکس نمی تواند موها را بگید یا آنها را از ریشه در بیاورد. همچنین اگر موها خیلی بلند باشند، وکس آنها را می شکند و بنابراین موها به طور کامل از روی پوست برداشته نمی شوند.

حمام آب یا موم گرم کن را خاموش کنید و اجازه دهید وکس سرد شود. بسته به اینکه وکس چه مقدار مورد استفاده قرار گرفته است، می توانید آن را برای استفاده های بعدی نگه دارید. اجازه دهید به طور کامل سرد شود و آن را در یک جای خشک نگهداری کنید. رول اپیلاسیون یا کاردک را تمیز کنید و به خوبی نگه دارید.

کمی روغن بچه را روی یک پارچه نرم بریزید و به آرامی روی پوست تان بمالید تا هر گونه وکسی که روی پوست تان باقی مانده است را پاک کنید. پارچه را خیلی محکم روی پوست تان نکشید چرا که باعث تحریک شدن آن می شود. وکس به سرعت پاک می شود.

ناحیه ای که می خواهید وکس کنید را ۲۴ ساعت قبل با اسکراب بدن لایه برداری کنید. لایه برداری باعث می شود از شر سلول های مرده پوست خلاص شوید. این کار اجازه می دهد که وکس به راحتی به موها متصل شده و زمانی که که از روی پوست کنده می شود، پوست تان آسیب نبیند. با این حال اگر درست قبل از اپیلاسیون لایه برداری کنید، پوست تازه تان، ملتهب، حساس و تحریک می شود.
   

حداقل یک ساعت قبل از اپیلاسیون، ایبوپروفن بخورید. وکس کردن می تواند دردناک باشد و ایبوپروفن می تواند از درد جلوگیری کند.
   

پوست تان را به طور کامل شسته و خشک کنید. پودر بچه بزنید تا مطمئن شوید پوست تان خشک است. پودر بچه همچنین می تواند هر گونه چربی پوست تان را بگیرد.

وکس را با کاردک مخصوص یا رول اپیلاسیون که تهیه کرده اید روی محل مورد نظر بمالید. برای اینکه کار را تا جای ممکن شسته و رفته انجام دهید، کاردک را بعد از هر استفاده تمیز کنید. اگر وکس روی کاردک باقی بماند، شروع به سفت شدن می کند و خیلی سخت می توان دوباره از آن استفاده کرد.  دوره آموزش پیرایش مردانه درجه 1 و درجه 2 در آموزشگاه آرایشگری اقبال

آدرس :   تنکابن ، بین میدان امام و میدان شیرودی ، جنب پارکینگ زعفری ، طبقه دوم

برای کسب اطلاعات بیشتر باما در ارتباط باشید

 

 

قیمت وکس

   

وکس را تا درجه حرارت مشخص شده گرم کنید و آن را در همین دما نگه دارید. برای وکس در خانه خرید یک موم گرم کن کوچک یا درست کردن حمام آب، ساده ترین راه برای اطمینان از درست گرم شدن وکس تا دمای مورد نظر است. اگر وکس بیش از حد گرم باشد پوست تان را می سوزاند و همه جا چکه می کند. اگر خیلی سفت یا سرد باشد، به سختی می توانید آن را روی پوست تان بمالید و موها را هم نمی گیرد. این قسمت سخت ترین بخش وکس در خانه است. اگر از مایکروویو برای گرم کردن آن استفاده می کنید، هر چند دقیقه یکبار دوباره آن را گرم کنید تا مطمئن شوید که درجه حرارت مناسبی دارد. دمای وکس باید بین ۴۳ و ۶۸ درجه سلسیوس باشد.  
   

لازم نیست که هر دفعه مقدار زیادی وکس را روی محل مورد نظر بمالید؛ اگر مقدار کمتری را روی محل کوچکتری بمالید، نتیجه بهتری خواهید گرفت.
   

نوارهای داخل کیت را طبق دستورالعمل کارخانه سازنده آن استفاده کنید. قبل از کندن نوار، چند بار آن را صاف کنید. اطمینان حاصل کنید که نوار تمام وکس را پوشش می دهد. اگر لبه های وکس پوشش داده نشده باشد، پاک کردن آن از روی پوست می تواند دشوار باشد. با مالیدن آرام نوار روی وکس می توانید به چسبیدن آن کمک کنید.انتهای نوار را بگیرید و آن را در خلاف جهت رویش موها بکشید. پوست تان را با دست دیگر تان محکم نگه دارید تا موها آسان تر کنده شوند ، این کار را تکرار کنید تا تمام موها برداشته شوند.
   

قیمت وکس | برند های معروف وکس

جدا از تنوع وکس ها در اسانس، وکس ها در نوع عرضه هم تفاوت دارند. وکس ها را میتوان در انواع سکه‌ای، جعبه‌ای، کنسروی، خشابی و گرانولی خریداری کرد. همچنین به این نکته توجه کنید که خرید موم وکس با توجه به اینکه این محصول مستقیماٌ با پوست شما در ارتباط است نیاز به مرغوبیت دارد پس حتماٌ از وکس هایی که ساخته برندهای معتبری همچون مارال، دنی وان، وکس اوی هستند، استفاده کنید

با توجه به اینکه وکس ها انواع مختلفی در بازار دارند، بنابراین قیمت وکس در بازار متنوع می‌باشد، قیمت موم وکس ها از 20،000 تومان تا 93،000 تومان متفاوت می‌باشد

آموزش پیرایش مردانه درجه 1 | آموزش پیرایش مردانه درجه 2 | آموزش تصویری وکس صورت و بدن | معرفی انواع قیچی آرایشگری | آموزش سایه زدن مو | آموزش تصویری ماساژ صورت

آکادمی آموزشی آرایشگری مردانه اقبال 3- تنکابن
آموزشگاه اقبال در تنکابن با دارا بودن امکانات عالی و استاد سازمان فنی حرفه ای که از آموزشگاه های دیگر متمایز گردید. این آموزشگاه از نظر دسترسی به مسیرهای مختلف و حمل و نقل عمومی برای رفت و آمد هنرجویان در بهترین نقطه تنکابن واقع گردیده است
خدمات هنرجویان
مدیریت ارتباط با هنرجویان، آماده هرگونه پاسخگویی در زمینه‌ی پیگیری، شکایات و نیاز هنرجویان است !
01154212656
09112976494
ایمیل : info@eghbalbarber.ir
تنکابن ، بین میدان امام و میدان شیرودی ، جنب پارکینگ زعفری ، طبقه دوم

مقالات