آموزشگاه آرایشگری مردانه افبال مازندران (3)
آدرس :   تنکابن ، بین میدان امام و میدان شیرودی ، جنب پارکینگ زعفری ، طبقه دوم
شماره تماس  :    01154212656

قیچی پیتاژ چیست | معرفی بهترین قیچی های پیتاژ

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

میدانیم در حرفه ی آرایشگری از قیچی های متفاوتی استفاده میشود  . یکی از این انواع قیچی ها قیچی پیتاژ یا تکسچرازینگ است که حتما اسم اونو شنیدید . قیچی پیتاژ ابزار دست هر آرایشگری و برای یک آرایشگری حرفه ای نیاز به انتخاب قیچی مناسب دارید . قیچی پیتاژ عموما به منظور گرفتن حجم موهای پر پشت و سنگین ، خورد کردن و حتی حجم دادن به مو ها از آن استفاده میشود و تیغه هایی اره ای شکل دارد . قیچی پیتاژ برای فرم دهی بهتر به مو استفاده می شود. قیچی پیتاژ باعث می شود حجم اضافی مو از بین رفته و موی خوش فرم تری در اختیار شما قرار بگیرد .برای استفاده از قیچی پیتاژ باید با اصول و قواعد پیتاژ آشنا باشید تا موهایی زیبا برای خود ایجاد کنید.ممکن است به تازگی مغازه آرایشگری خود را باز کرده باشید و میخواهید مطمئن باشید که بهترین کیفیت و امکانات و سرویس دهی را برای مشتری های خود فراهم میآورید .این قیچی ها کاربرد خارقالعاده ای در اضافه کردن لایه و عمق به مدل مو دارند. این ویژگی در این قیچی ها باعث ارتقای سطح کاری آرایشگر میشود.

انواع قیچی پیتاژ

قیچی های پیتاژ یا تکسچرازینگ به طور کلی دارای دو حالت میباشند ، حالت اول قیچی که یک طرف آن اره ای است و حالت دوم قیچی که هر دو طرف آن اره ای میباشد .

انواع قیچی پیتاژ

راهنمای خرید قیچی پیتاژ

قیچی هایی که دو طرف آنها تکسچر یا اره ای هستند یک چهارم از موها را کم می کنند و بیشتر برای مدل موهای کلاسیک استفاده می شود. برای حجم گیری موهایی که کلاسیک هستند و میخواهیم خیلی کم حجم موها را کاهش دهید، مورد استفاده قرار می گیرد.این یک چهارم در صورتی صدق میکند که فواصل بین دندانه با سطح مقطع قیچی برای کات یک اندازه باشد که در آن صورت میتوانیم از ۲۵ درجه استفاده کنیم. اصولا به این قیچی ها در عامیانه ۲۵ درصد نیز  گفته می شود.

حالت یکطرفه قیچی های پیتاژ برای مدل مو های بروز عموما استفاده میشود و چیزی حدود نیمی از حجم مو را کم میکند

طول 6.5 اینچی آن اندازه ی بسیار مناسبی برای مبتدی های این حرفه است، بطوری که نه خیلی بزرگ است نه خیلی کوچک. این سایز برای انواع دست ها مناسب بوده و حتی میتوانید اندازه آن را تنظیم نمایید تا بهترین اندازه را برای دست خود تنظیم کنید. وزن این نوع قیچی کمی زیر 5 اونس است که وزنی مناسب است که دست دچار گرفتگی و خستگی نمیشود.

راهنمای استفاده از قیچی پیتاژ

دقت داشته باشید که برای موهایی که خیلی کوتاه و خیلی ضخیم هست از این قیچی برای حجم گیری و یا پیتاژش استفاده نکنید. چون پیتاژی که به ما می دهد، مانند پیتاژ قیچی تکسچر یا همان اره ای، و پیتاژ خطی است، همچنین نوک موها را سوزنی می کند. در نتیجه موها اگرضخیم و زمخت باشد نتیجه ی خوبی بدست نمی آید.

از فاکتور های مهمی که باید در هنگام خرید این قیچی ها به آن توجه ویژه داشت سایز آن ها و وزن آنهاست است. هم برای دستتان و هم برای نوع قیچی و کاری که می خواهید با آن انجام دهید. مسلما قیچی ای نمی خواهید که برای دست شما بزرگ یا کوچک باشد تا مشکلاتی را به همراه آورد. همچنین قیچی پیتاژی نمیخواهید که انگشتانتان در آن لق بزنند یا اصلا جا نشوند . اگر قیچی زیاد از حد سنگین باشد نمیتوانید مدت زیادی با آن کار کنید و دستتان را خسته میکند

در حرکت قیچی تکسچر این است که ، موها را به صورت کات باید انجام داد و هیچ سایشی نباید در زمان پیتاژ وجود داشته باشد. موها کاملا بین قیچی قرار می گیرد و قیچی کاملا بسته میشود  در برش هیچ سایشی و کششی و پرتابی با این قیچی انجام ندهید.

بهتر است از این قیچی برای مو های زخیم استفاده نکنید چون حالت زبر و خشن بودن مو را بیشتر منایان میکند این نوع قیچی عموما برای مو های صاف و معمولی استفاده میشود برای موهای عمدتا ضخیم مدل قیچی ای بهترین عملکرد را دارد که عرض دندانه هایش بیشتر باشد, مدل موهایی که در هم هستند یا ضخیم اند

فواصلی که بین تکسچرها یاهمان بافتهایی که بین قیچی هست در مقدار حجم گیری ها خیلی چشم گیر می باشد. یعنی هرچه این فواصل بیشتر باشد،حجم کمتری از مو گرفته می شود و همچنین اگر فواصل کمتر باشد، حجم بیشتری از مو گرفته می شود.

آموزش پیرایش مردانه درجه 1 | آموزش پیرایش مردانه درجه 2 | آموزش تصویری وکس صورت و بدن | معرفی انواع قیچی آرایشگری | آموزش سایه زدن مو | آموزش تصویری ماساژ صورتدوره آموزش پیرایش مردانه درجه 1 و درجه 2 در آموزشگاه آرایشگری اقبال

آدرس : تنکابن ، بین میدان امام و میدان شیرودی ، جنب پارکینگ زعفری ، طبقه دوم

برای کسب اطلاعات بیشتر باما در ارتباط باشید

آکادمی آموزشی آرایشگری مردانه اقبال 3- تنکابن
آموزشگاه اقبال در تنکابن با دارا بودن امکانات عالی و استاد سازمان فنی حرفه ای که از آموزشگاه های دیگر متمایز گردید. این آموزشگاه از نظر دسترسی به مسیرهای مختلف و حمل و نقل عمومی برای رفت و آمد هنرجویان در بهترین نقطه تنکابن واقع گردیده است
خدمات هنرجویان
مدیریت ارتباط با هنرجویان، آماده هرگونه پاسخگویی در زمینه‌ی پیگیری، شکایات و نیاز هنرجویان است !
01154212656
09112976494
ایمیل : info@eghbalbarber.ir
تنکابن ، بین میدان امام و میدان شیرودی ، جنب پارکینگ زعفری ، طبقه دوم

مقالات