آموزشگاه آرایشگری مردانه افبال مازندران (3)
آدرس :   تنکابن ، بین میدان امام و میدان شیرودی ، جنب پارکینگ زعفری ، طبقه دوم
شماره تماس  :    01154212656

آموزش چهره پردازی مردانه ( گریم سینمایی )

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

چهره پردازی مردانه یا گریم سینمایی شغلی است که در گروه مراقبت زيبايی قرار دارد و شخص گریمور باید شايستگی تصحيح و برطرف کردن عيوب چهره، ايجاد جوان سازی، پوشاندن لک های چهره مانند ماه گرفتگی و همچنين طراحی بر روی چهره کودکان و پيشگيری از حوادث و خطرات احتمالی را داشته باشد. بنابراین افرادی که دوره آموزش گریم سینمایی را با موفقیت پشت سر بگذارند و تمامی مهارت های لازم و دانش و تخصص چهره پردازی را کسب کنند به خوبی از عهده این هنر قدیمی و محبوب بر می آیند.

هنرآموز در پایان دوره و کسب نمره قبولی در آزمون های ارزیابی، گواهینامه مهارت چهره پرداز مردانه از سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور دریافت خواهد کرد.

گریم

گریم، پوشش چهره بازیگر و عاملی برای رفع نواقص صورت است. به کار گرفتن و استفاده کردن از این پوشش نیاز به علم و تجربه دارد.

گریم به دو نوع دسته بندی می شود:

گریم صحنه: که شامل تئاتر، اپرا و باله است. هر کدام متد منحصر به فرد خود را دارد.
گریم اکران: که شامل سینما، تلویزیون و عکاسی است که تکنیک کار هر کدام تا حدودی از هم متمایز می باشد پایه و اساس همگی یکسان است، ولی در رنگ آمیزی چهره و کاربرد رنگ برای ترسیم حجم ها تفاوت کلی دارند.
 گریم تئاتر: در مقایسه با گریم سینما ، تلویزیون و عکاسی غلیظ تر است. اما گریم سینما، تلویزیون و عکاسی نیازمند ظریف کاری و دقت بیشتری است.
   

با استفاده از گریم بازیگران با هر چهره ای توانسته اند نقش هایی را بپذیرند که در صورت عدم پیاده سازی گریم، ظاهر و چهره بازیگر می توانسته است مانعی جدی برای ارائه نقش باشد.

 

 

مدت دوره : یک ماه             هزینه دوره  :  18,500,000  ریال ( یک میلیون و هشتصد و پنچاه هزار تومان )

 

برای آموزش چهره پردازی مردانه و یا گریم سینمایی داشتن برخی اطلاعات لازم و ضروری است که در دوره آموزش چهره پردازی مردانه ( گریم سینمایی ) به صورت عملی توضیح داده خواهدشد.

چهره ها از نظر فرم به هفت دسته تقسیم می گردند:

1-چهره ی بیضی که بهترین فرم از نظر زیبایی شناسی تصویری می‌باشد و از نظر آناتومی هم بی‌عیب ترین چهره بوده و در واقع فتوژنیک می‌باشد.

2-چهره مربع

3-چهره مستطیل

4-چهره گرد

5-چهره مثلثی یا قلبی

6-چهره گلابی

7-چهره لوزی
تشریح آناتومی صورت در آموزش چهره پردازی مردانه ( گریم سینمایی ):

از نظر زیبایی شناسی هر چهره به سه بخش تقسیم می‌گردد که فاصله این سه قسمت از هم باید به یک اندازه باشد تا چهره زیبا و بی‌عیب به نظر آید.

    قسمت اول: از رستنگاه مو تا وسط ابرو
    قسمت دوم: از وسط ابرو تا زیر بینی
    قسمت سوم: اززیر بینی تا زیر چانه

این تقسیم بندی در واقع طول چهره را در مقیاس صحیح نشان می‌دهد.

در عرض چهره هم فاصله های خاصی مدنظر است که باید منطبق با استاندارد زیبایی باشد.

1-پهنای کل صورت باید به اندازه 5 چشم خود فرد باشد.

2-فاصله ی بین دو چشم باید به اندازه ی یک چشم از هم باشد تا چشم ها زیبا به نظر آید.

3-بلندی بینی و گوش یک اندازه باشد.

4-فاصله کناره چشم تا رستنگاه مو در کنار صورت نیز باید به اندازه یک چشم باشد.

5-انتهای ابرو و گوشه ی چشم باید با یکدیگر زاویه ی 45 درجه را تشکیل دهد.

البته همانطور که متذکر شدیم زیبایی چهره در هر زمانی مختصات خاص خود را دارا می‌باشد و چنانکه زمانی ابروهای بسیار بلند و زمانی دیگر ابروهای کوتاه معیار زیبایی زمان خود قرار می‌گیرد.

البته ما در این مبحث به آنچه مقبول زمان یا به عبارتی مد می‎باشد نمی‌پردازیم بلکه آنچه مدنظر ما می‌باشد ایجاد یک آناتومی طبیعی و صحیح است.

متعادل سازی و زیبایی:

در صورتی که اندازه طول چهره نرمال و به یک اندازه باشد و در پهنا هم اندازه ها مساوی باشد، صورت از نظر شکل ظاهری بیضی و بهترین فرم را دارا می‌باشد. این چهره ها به اصطلاح فتوژنیک بوده، حتی بدون گریم هم از زیبایی خاصی برخوردار هستند. در صورتی که اندازه ها مساوی نبوده می‌توان با ایجاد سایه روشن های دقیق و صحیح اندازه ها را به فرم استاندارد درآورد و سپس شخصیت مورد درخواست فیلمنامه را بر روی صورت اصلاح شده اجرا نمود. به عبارت دیگر با ایجاد سایه های لازم ایجاد خطای دید نمود و چهره را آنگونه که مورد نظر است به تصویر کشید.

جهت ایجاد این سایه ها از رنگ های روشن برای پر کردن گودی های صورت و بزرگ جلوه دادن بخش‌های مختلف چهره و از رنگ های تیره برای کوچک کردن و لاغر کردن و ایجاد فرورفتگی استفاده می نماییم.


 

 

 

 

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

آکادمی آموزشی آرایشگری مردانه اقبال 3- تنکابن
آموزشگاه اقبال در تنکابن با دارا بودن امکانات عالی و استاد سازمان فنی حرفه ای که از آموزشگاه های دیگر متمایز گردید. این آموزشگاه از نظر دسترسی به مسیرهای مختلف و حمل و نقل عمومی برای رفت و آمد هنرجویان در بهترین نقطه تنکابن واقع گردیده است
خدمات هنرجویان
مدیریت ارتباط با هنرجویان، آماده هرگونه پاسخگویی در زمینه‌ی پیگیری، شکایات و نیاز هنرجویان است !
01154212656
09112976494
ایمیل : info@eghbalbarber.ir
تنکابن ، بین میدان امام و میدان شیرودی ، جنب پارکینگ زعفری ، طبقه دوم

مقالات