آموزشگاه آرایشگری مردانه افبال مازندران (3)
آدرس :   تنکابن ، بین میدان امام و میدان شیرودی ، جنب پارکینگ زعفری ، طبقه دوم
شماره تماس  :    01154212656

آموزش حرفه ای سایه زدن یا fade کردن مو

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

با گذر زمان مد هم تغییر میکند و این امر در آرایشگری و مدل موی پسرانه بسیار قابل لمس میباشد این روزا مدل موی fade یا سایه زدن بسیار پر طرفدار بوده و تقریبا میتوان گفت که بالغ بر 80 درصد جامعه را جذب خودش کرده . پس از اولین الزامات کار یک آرایشگر چه حرفه ای و چه معمولی آشنا شدن با این روش و دانستن چگونگی انجام آن میباشد . مدل موی fade یا سایه زدن در واقع همان مدل مویی است که در کنار سر کوتاه باشد، و به سمت بالای سر که برویم بلندتر میشود. انجام این عمل نیاز به تکنیک خاصی میباشد و آنرا با قیچی مخصوص باید انجام دهید که با خواندن این مطلب میتوانید به آن مسلط شوید .  با کمی تحقیق و جست و جو می توانید بفهمید که چه مدلی از fade مد نظرتان است، از آن جایی که تنوع زیادی دارد، سپس با وسایل خود مثل قیچی مخصوص این مدل را پیاده سازی کنید.

fade یا سایه زدن مو چیست ؟

محو کردن مو ، یک روش مدرن برای کوتاه کردن اطراف و پشت سر هست. از  کلمه محو کردن برای توصیف طول بین کوتاه و کوتاه تر مو در پشت و دو طرف سر استفاده می شود . در روش محو کردن مو معمولی ممکن است ، از درجه دو تا درجه پنج متغیر باشد . با این حال در این روش مو به سمت سطح پوست می رود .

از مهم ترین قدم ها این است که بدانید چه مقدار می خواهید موی خود را کوتاه کنید.

مدل موهای fade غالبا خیلی کوتاه می شوند، حتی گاهی از ته ته زده میشوند - البته در کناره ها و نزدیکی گردن، هر چه به بالای شر نزدیک تر شویم، مو بلند تر و در نهایت به بلندترین حالت خود در بالای سر میرسد.

Fade کردن مو در دوره درجه 1 آرایشگری مردانه در آموزشگاه آرایشگری مردانه اقبال بطور کامل و حرفه ای آموزرش داده می‌شود. اما در اینجا شما با خواندن مطالب زیر میتوانید بفهمید که برای Fade کردن مو چطور باید شروع کنید:
مدل موهای fade غالبا خیلی کوتاه می شوند، حتی گاهی از ته ته زده میشوند - البته در کناره ها و نزدیکی گردن، هر چه به بالای شر نزدیک تر شویم، مو بلند تر و در نهایت به بلندترین حالت خود در بالای سر میرسد.

مدل سایه زدن پرینستون

در این مدل، قسمت بالایی سر یک تا دو اینچ طول دارد و به قسمت های پایینی - اطراف و پشت سر - که برویم طولشان کم تر و کم تر میشود.

مدل سایه زدن Caesar

در این مدل کناره ها و پشت سر بسیار موتاه می شوند. و در قسمت بالایی سر مو با اختلاف اندازه نسبتن کمی، بلند تر خواهد بود. قسمت بالایی به سمت جلو شانه می شود، و قسمت های کناری اصولا به سمت اطراف شانه می شوند.

مدل سایه زدن fauxhawk

این مدل با مدل قبلی (پرینستون) شباهت دارد، اما وجه تفاوت آن در این است که قسمت های بالایی آن بلند تر است و قسمت های پایینی - اطراف و پشت سر - بسیار کوتاه هستند و از ته زده شده اند.

مدل سایه زدن high and tight

در این مدل اطراف سر و پشت سر به صورت کامل از ته زده میشوند، و قسمت بسیار کوتاهی از مو، ماشینی شده، در بالای سر می ماند. این مدل در ارتش بسیار پر طرفدار است.

آموزش سایه زدن مو یا fade کردن

انواع محو کردن مو یا fade

هنگامی که کوتاه کردن قسمت پایینی مو سر تمام می شود ، پنج سبک کلیدی وجود دارد که باید مورد توجه قرار گیرد . با این حال به یاد داشته باشید لزوما این سبک ها منحصر به فرد نیستند .

محو شده قسمت بالایی دور سر

یکی از مدل مو های کلاسیک که هنوز هم به عنوان نوعی دیگر از نمونه های محو کردن مو استفاده می شود . زمانی مردان ارتش به دلیل اینکه افرادی قوی و منظم به نظر برسند از این مدل استفاده می کردند و همچنین بعضی از ستارگان مرد هالیوود این مدل مو را برای خود انتخاب می کردند .
به نظر که محو کردن مو در این روش در سمت چپ و راست نامتقارن به چشم می آید اما موجب کاهش زمان مرتب کردن مو و ظاهر در هر روز صبح خواهد شد . پس به سرعت می توانید ظاهر خود را با یک شانه مرتب کنید

محو کردن قسمت پایینی مو

در این مدل مو ، محو کردن مو از قسمت بالای گوش شروع می شود و به تدریج در طول افزایش می یابد تا با بالا رفتن به قسمت بالایی اطراف سر وصل شود . این سبک ایده آل ، انتخاب اولین مدل ما برای محو کردن مو است

منحنی پوسته پوسته شده

در این روش قسمت کوچکی از محدوده بالای گوش با پایین ترین نمره ماشین به صورت منحنی زده می شود و سپس بالای قسمت کوتاه شده با یک دندانه بالاتر محو می شود . همچنین بنا به تشخیص خودتان می توانید طول قسمت محو شده را به صورت منحنی بالاتر ببرید.

آموزش سایه زدن مو یا fade کردن

به استثنای تعدادی مدل موی ساده، بقیه مدل ها از بغل دارای چند سایز کوتاهی هستند که در این مدل ها نباید فاصله بین دو قسمت معلوم باشد. به این روش سایه روشن مو می گویند. برای سایه زدن مو دو گزینه دارد. اولین گزینه برای موهای بلند است. این مدل بسیار آسان و ساده است و باید موها به فاصله 4/1 یا 2/1 از یکدیگر کوتاه شوند. کاری که باید انجام دهید این است به آرامی ماشین را از هر قسمت که سایه می اندازید، بلند کنید و به سراغ قسمت بعدی روید. این کار را خیلی آرام انجام دهید و مطمئن باشید که خطی که بین دو سایز می افتد مشخص نباشد.

مراحل نهایی سایه زنی مو
لازم به خط انداختن نیست، امّا اگر قصد این کار را دارید از سری صاف کننده استفاده کنید. می توانید موها را با کلیپس جدا کنید و قسمت به قسمت موها طبق خط رویش خود کوتاه کنید. اگر موی صورت دارید، حتماً آن را  اصلاح کنید. مهمترین قاعده در اصلاح خط ریش، متقارن بودن آن است. حواستان به قسمت های کمانی گوش باشد، درست است که خیلی زیاد نیستند امّا جلوه خوبی هم ندارند.
می توانید برای این کار، یک کمربند یا یک پلاستیک دور گردنتان ببندید و با سری صاف کننده خط، هلال پشت گردن و کناره ها را صاف کنید.
مدل دادن به مو
برای برش های کوتاه از مقدار کمی ژل برای حالت دادن موها اضافه کنید، موها را به سمت بالا حالت دهید، همچنین بهتر است بگذارید، موها به حالت طبیعی خشک شوند. اگر از سشوار برای خشک کردن موها استفاده می کنید، حتماً روی درجه کم بگذارید و از موها 6 اینچ دورتر بگیرید.

چند نکته درباره سایه زدن یا fade کردن مو

  •  اگر موهای شخصی که در حال اصلاح شدن است در برخی قسمت ها نازک تر است، اصلاح و عمل fade باید جایی شروع بشود که جنس مو تغییر می کند ( تا وقتی که نزدیک به گوش ها باشد ). این کار باعث می شود که یک دستی و یکنواختی مو بیش تر شود.
  • اگر مدل موی شخصی، در ناحیه بالایی سرش، به سمت بالاست، کار fade سخت تر انجام میگیرد، پس بهتر است که اینکار را در ناحیه ای که مدل مویش تمام میشود شروع کرد.

آموزش پیرایش مردانه درجه 1 | آموزش پیرایش مردانه درجه 2 | آموزش تصویری وکس صورت و بدن | معرفی انواع قیچی آرایشگری | آموزش سایه زدن مو | آموزش تصویری ماساژ صورت

 

دوره ی آموزش آرایشگری مردانه درجه یک و درجه دو ،بهداشت کار ناخن ، گریم سینمایی و... در آموزشگاه آرایشگری مردانه اقبال

برای اطلاعات بیشتر با ما در ارتباط باشید

آکادمی آموزشی آرایشگری مردانه اقبال 3- تنکابن
آموزشگاه اقبال در تنکابن با دارا بودن امکانات عالی و استاد سازمان فنی حرفه ای که از آموزشگاه های دیگر متمایز گردید. این آموزشگاه از نظر دسترسی به مسیرهای مختلف و حمل و نقل عمومی برای رفت و آمد هنرجویان در بهترین نقطه تنکابن واقع گردیده است
خدمات هنرجویان
مدیریت ارتباط با هنرجویان، آماده هرگونه پاسخگویی در زمینه‌ی پیگیری، شکایات و نیاز هنرجویان است !
01154212656
09112976494
ایمیل : info@eghbalbarber.ir
تنکابن ، بین میدان امام و میدان شیرودی ، جنب پارکینگ زعفری ، طبقه دوم

مقالات